Prawnik Gdańsk

Adwokat Gdańsk – Jak szukać dobrego adwokata?

Coraz częściej wszelkie konflikty są rozwiązywane za pomocą adwokatów, sądów. Mimo tego, że nikt nie chciałby znaleźć się w takiej sytuacji – wymagają tego niektóre sytuacje, na które nie mamy wpływu. Właśnie dlatego wybór odpowiedniego adwokata jest kluczowy. Jak zatem znaleźć mecenasa, który w rzeczowy i przemyślany sposób będzie bronił naszych praw przed sądem? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Pierwsze wrażenie

Wybór odpowiedniego adwokata Gdańsk powinniśmy zacząć od pierwszego wrażenia. Dlaczego? To właśnie ono daje nam przekonanie na temat danej osoby, miejsca. Psychologowie twierdzą, że ocena konkretnej osoby zajmuje nam mniej więcej kilka sekund. Pierwsze wrażenie powinno być pozytywne i zadowalające. Podczas pierwszego spotkania i rozmowy powinno się zwrócić uwagę na:

  • pewność siebie adwokata, który powinien wiedzieć i mieć pomysł na rozwiązanie sytuacji oraz, jak postąpić w danej sytuacji,
  • uporządkowanie miejsca pracy, które dużo mówi o charakterze i sposobie pracy naszego przyszłego adwokata. Zwróćmy uwagę na fakt czy całe pomieszczenie jest czyste, schludne i uporządkowane.
  • kontakt wzrokowy również dużo może powiedzieć o danym adwokacie. Pewność siebie jest bardzo ważna w tej pracy, dlatego zwróćmy uwagę na częsty kontakt wzrokowy.
  • umiejętność przedstawienia faktów, ponieważ dobry prawnik Gdańsk musi znaleźć wyjście z sytuacji, ale też przedstawić ją w sposób zrozumiały.
Adwokat Gdańsk

Doświadczenie i umiejętności czy są ważne?

Większość z nas wybierając adwokata do swojej sprawy, nie zwraca uwagi na jego umiejętności i doświadczenie, a przede wszystkim na dobre opinie. Mimo tego, że opinie o kancelarii są bardzo ważne, niestety często jest to błędne. Dlaczego? Nie każdy adwokat posiada odpowiednie doświadczenie związane z danymi sprawami. Właśnie dlatego tak ważna jest odpowiednia weryfikacja doświadczenia w sprawach nas interesujących.