Cięcie wodą

Jakie materiały można obrabiać metodą cięcia wodą?

Cięcie wodą to jedna z metod obróbki metali. Wykorzystuje się ją nie tylko do cięcia metali, ale również i innych materiałów. Zapoznaj się z artykułem i poznaj jakie materiały można ciąć tą metodą. Sprawdź najciekawsze informacje o cięciu wodą!

Cięcie wodą – nie tylko metale….

Cięcie wodą to metoda, dzięki której można uzyskać bardzo precyzyjne efekty. Wykonuje się je za pomocą WaterJet, czyli specjalistycznego urządzenia. Tą metodę wykorzystuje się nie tylko do cięcia metali, ale również do takich materiałów jak:

  • szkło,
  • drewno,
  • ceramika,
  • plastik,
  • tworzywa sztuczne,
  • gres.

Jak ciąć wodą stal, stal nierdzewna i płytki?

Chcąc przeciąć stal, stal nierdzewną czy płytki, wykorzystać do tego możemy różnorodne maszyny. Jeśli chodzi o stal, to wykorzystać mnożna do tego różne narzędzia, jednak najczęściej używa się: piły do metalu, szlifierki kątowej, nożyc do metalu, gilotyny lub piły tarczowej. Do materiałów stalowych, które często są przecinane zaliczamy rury, blachy lub pręty.

Jeśli chodzi o stal nierdzewną to tutaj wykorzystywane są różne metody cięcia metali, nie tylko cięcie  strumieniem wody, ale również cięcie laserem i cięcie plazmą. Wybór odpowiedniej metody zależy od materiału – jego grubości i efektów, jakie chcemy uzyskać. Narzędziem, które wykorzystuje się do cięcia płytek jest nóż szklarski. Płytkę przełamuje się energicznym ruchem. Każdy materiał jest inaczej cięty,. A to wszystko ze względu na jego strukturę, twardość i grubość. Jeśli nie wiemy, która z metod cięcia będzie najlepsza, warto jest zapytać fachowca.

Cięcie strumieniem wody

Jak wybrać odpowiednie miejsce, w którym wykonywane jest cięcie metali?

Jest wiele firm, które zajmują się cięciem wodą. Jak wybrać odpowiednie? Warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę. Istotna jest również jakość wykonanego zlecenia czy kompleksowość usług. Tam, gdzie oferowane są różnego rodzaju usługi z zakresu cięcia metali, a także wykorzystywane są nowoczesne urządzenia, tam z reguły ilość klientów jest znacząco większa. A Ty na co zwracasz uwagę, jeśli chodzi o wybór firmy, która świadczy usługi cięcie metali?