Pmu aftercare

PMU Aftercare – pielęgnacja pozabiegowa w trosce o Twoje piękno

Dbając o swoje piękno, często decydujemy się na zabiegi makijażu permanentnego. Wybierając specjalistę, rodzaj zabiegu i troszcząc się o skórę w jego miejscu warto uświadomić sobie, że równie ważna jak sam zabieg jest pielęgnacja po jego wykonaniu. Jakie są zalecenia po zabiegu? Czym są produkty PMU Aftercare?

Aftercare – czy to ważne?

Aftercare –  jak sama nazwa wskazuje – to opieka po zabiegu. Jest to proces regeneracji, który pacjent może wspomóc lub zaburzyć – jedno jest pewne, to właśnie od opieki po zabiegu zależy efekt końcowy. Najlepiej, gdy opieka ta przebiega dwutorowo. Z jednej strony aftercare to grupa zaleceń, co do których stosuje się pacjent, z drugiej – wspomaganie procesu odpowiednimi preparatami.

Makijaż permanentny – efekt zależy od Ciebie!

Tuż po zabiegu makijażu permanentnego opracowywane miejsce nie wygląda tak, jak sobie to wyobrażaliśmy. Nic dziwnego – zabieg to ingerencja w strukturę skóry, naruszenie tkanek i umiejscowienie w nich wskazanego produktu, np. tuszu. Pewnym jest, że objawy typu opuchlizna, strupki czy zasinienia po upływie kilku dni miną samoistnie. Co jednak robić, by efekt zabiegu był jak najbardziej spektakularny? Jak pisaliśmy wyżej, do pielęgnacji po zabiegu należy podejść dwubiegunowo.

Bardzo ważnym jest, by ściśle przestrzegać wszelkich zaleceń, które zapewne otrzymaliśmy od specjalisty, wykonującego zabieg. Są to zalecenia niezwykle podobne do tych po wykonaniu tatuażu – przez kilka miesięcy należy bezwzględnie unikać przebywania w solarium, na otwartym słońcu bez użycia kremu z wysokim filtrem, na basenie i w otwartych zbiornikach wodnych – po pierwsze, jest tam bardzo wiele mikroskopijnych bakterii, które mogą wnikać w ranę po zabiegu, po drugie – niewskazane jest moczenie naruszonego miejsca na skórze.

Co jednak, gdy stosujemy się do wszelkich zaleceń, jednak obawiamy, że nie wpłyną one na dni bezpośrednio po zabiegu i na jego efekt? Ostatnie lata to szereg przełomowych momentów na rynku makijażu permanentnego. Obecnie istnieją kosmetyki PMU Aftercare, które znacznie ułatwiają proces rekonwalescencji i wspomagają efekt wykonywanego makijażu. Co prawda wciąż nie są one powszechnie stosowane, ale istnieją marki PMU Aftercare, które oferują klientom szereg wysokiej klasy produktów.

Makijaż permanentny

PMU AFTERCARE – jakich produktów warto poszukać?

Decydując się na w pełni profesjonalną opiekę po zabiegu, warto zwrócić uwagę na szczególnie ciekawe propozycje na rynku kosmetyków PMU Aftercare. Są to:

– masełko do ust PMU Aftercare – wyjątkowo nasycony składnikami aktywnymi kosmetyk,

– chusteczki PMU Aftercare – sterylnie zapakowane chusteczki nawilżone, które wspomogą oczyszczanie i nawilżanie miejsca po zabiegu,

– balsam do skóry PMU Aftercare – unikatowa kompozycja pielęgnująca po zabiegu.

Decydując się na wybór odpowiedniego kosmetyku pielęgnującego po zabiegu możemy nie tylko wzmocnić efekt zabiegu, ale też znacznie zmniejszyć dyskomfort, który zapewne będzie nam towarzyszył tuż po powrocie do domu. Warto kompleksowo zadbać o skórę i cieszyć się pięknem wykonanego makijażu na długi czas.