wkłady olejowe do zniczy sklep internetowy

Wkłady olejowe do zniczy sklep internetowy – gdzie kupić?


Kupując wkłady do zniczy kierujemy się przede wszystkim wielkością, średnicą i czasem palenia. Nie zastanawiamy się, czy wkład jest parafinowy czy olejowy. To błąd, gdyż parafinę otrzymujemy z procesu rafinacji ropy naftowej, ze smoły węgla brunatnego lub smoły łupkowej, a nawet z torfu. Podczas spalania wydzielają one do atmosfery wiele toksycznych związków takich, jak toluen i benzen. To właśnie toluen odpowiada za specyficzny i dla większości osób miły zapach. Dodatkowo, jeżeli świeca jest zapachowa, jeszcze chętniej wąchamy piękny aromat, a co za tym idzie – wdychamy więcej tej niebezpiecznej substancji. Natomiast benzen jest substancją rakotwórczą. Normalnym jest dla nas, że świeca się kopci, a na ściankach znicza możemy zaobserwować czarny nalot. Sadza ze spalanych świec parafinowych jest niebezpieczna i porównywana do tej, która powstaje od wydzielin z rury wydechowej samochodu. Dlaczego więc wkłady i świece parafinowe są tak popularne? Ze względu na ich koszt – są kilkukrotnie tańsze od naturalnych półproduktów, takich jak wosk pszczeli czy wosk sojowy. Należy więc zastanowić się, czy nie warto dla swojego zdrowia kupić wkłady olejowe do zniczy sklep internetowy.


Wkłady olejowe do zniczy sklep internetowy – alternatywa dla szkodliwej parafiny
Wkłady olejowe mają neutralny zapach. Nie niszczą lampionów i ich nie brudzą. Dodatkowo, takie wkłady wypalają się do samego końca. Wkłady olejowe cechują się większą zawartością naturalnych kompozycji olejów w stosunku do tradycyjnych wkładów parafinowych. Możemy liczyć na większą wydajność spalania, co pozwala osiągnąć dłuższy czas palenia, który w zależności od wielkości wkładu wynosi od 2 do 7 dni. Takie wkłady są ekologiczne. Kupując wkłady olejowe do zniczy sklep internetowy przyczyniamy się do dbania o środowisko naturalne. Wkłady posiadają szeroki zakres temperatury palenia od -10 °C do +30 °C.

wkłady elektryczne led do zniczy sklep internetowy


Jakie inne wkłady do zniczy mogę kupić na rynku?
Bywa tak, że nie odwiedzamy zbyt często naszych bliskich zmarłych z powodu np. dużej odległości od miejsca zamieszkania lub problemów z poruszaniem się. Wtedy zależy nam, aby znicz palił się jak najdłużej. Wtedy warto kupić wkłady elektryczne led do zniczy sklep internetowy. Będą one idealnym uzupełnieniem do zniczy i lampionów zarówno szklanych, jak i plastikowych. Kupując wkłady elektryczne led do zniczy sklep internetowy warto wziąć pod uwagę średnicę i wielkość znicza.