Bloczek polerski do paznokci

Akcesoria do paznokci

Akcesoria do paznokci to produkty, które znacznie ułatwiają pracę kosmetyczek. Są to produkty, dzięki którym płytka paznokcia wygląda znacznie lepiej, jest wygładzona i wyrównana. Bez akcesoriów samo malowanie paznokci w domu mogłoby być trudne i nie przynoszące oczekiwanych efektów.

Bloczek polerski do paznokci

Do czego służą bloki polerskie? Używa się ich przede wszystkim do matowania oraz polerowania płytki paznokcia. Wykorzystywane są również do usuwania zbyt grubej warstwy akrylu lub żelu. Można też ich użyć do modelowania powierzchni tipsów. A czym tak naprawdę są? Są to czterostronne bloki polerskie o drobnoziarnistej powierzchni. Przeznaczone głównie do malowania płytki paznokcia. Bloki te wykonane są z najwyższej jakości surowców, przeznaczonych do profesjonalnej stylizacji paznokci. Ich ceny wahają się w granicach kilku złotych.

Pilniki do paznokci

Pilniki te są przede wszystkim przeznaczone do skracania paznokci oraz do nadawania im właściwego kształtu. Na rynku dostępne są różnorodne rodzaje, jak na przykład papierowe, szklane i metalowe. Pilnik to narzędzie służące do delikatnego szlifowania i modelowania krawędzi paznokci. Często stosuje się go w manicure i pedicure po przycięciu paznokcia. Jest to niezwykle przydatne w szczególności dla kobiet i kosmetyczek. Ich ceny wahają się, zaczynając od kilkunastu, a kończąc na kilkudziesięciu złotych.

Pilniki do paznokci

Manicure, a pedicure

Różnica jest dosyć prosta. Manicure to zabieg pielęgnacyjny dłoni i paznokci, natomiast pedicure to pielęgnacją stóp. Zarówno manicure, jak i pedicure mają wiele zalet. Po pierwsze poprawiają wizualną kondycję skóry, a po drugie jest ona miękka w dotyku, lepiej nawilżona i odżywiona. Częściej są wykonywane zabiegi na dłoniach. Główną ich zaletą jest łatwość wykonania. Zabiegi mogą być wykonywane w gabinetach kosmetycznych lub mogą zostać zamówione do domu. Ich ceny bywają różne. Zależy to raczej od typu zabiegu i miejsca, w którym będzie on wykonywany. Najczęściej będzie to kilkadziesiąt złotych.