Nowe rowery miejskie

Nowe rowery holenderskie elektryczne w sprzedaży

Rower elektryczny jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które stale poruszają się po terenie miejskim; dla tych, chcących zaoszczędzić na bilecie autobusowym, czy na paliwie, albo też tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na długotrwały wysiłek fizyczny. Prezentujemy najtańsze rozwiązanie w postaci używanego elektrycznego roweru holenderskiego!

O rowerze holenderskim trochę słowa…

Modne i często kupowane jako nowe rowery miejskie są tzw. holenderki. Są to duże, proste, eleganckie jednoślady, wyposażone najczęściej w jedną przerzutkę lub trzy. Gwarantują doskonałą prezencję, lecz jeśli ktoś myśli o dłuższej jeździe po mieście czy też po drogach podmiejskich, to holenderka słabo się sprawdza. Jest ciężka, a niewielka ilość przerzutek powoduje, że jadąc na niej pod górę, szybko się zmęczymy.

Rower ten jest zbudowany w ten sposób, by zapewnić kierowcy wygodną jazdę na krótkim dystansie i dodatkowo w wyprostowanej pozycji. Na takim rowerze miejskim siedzi się prosto, nie obciążając podczas jazdy kręgosłupa. Wygodne, duże siodełko, najlepiej żelowe, i kształt kierownicy zdecydowanie podnoszą komfort jazdy.

Rower elektryczny w zastosowaniu w praktyce

Nowym rozwiązaniem jest elektryczna holenderka. Te wyposażone w silniki rowery napędzane wciśnięciem pedała są w stanie osiągnąć prędkość równą nawet 45 km/h! Oczywiście, prędkość taka nie jest dozwolona na ścieżkach rowerowych, a szybkie rowery wymagają od nas posiadania prawa jazdy i rejestracji roweru. Rowery wyposażone są ponadto w błotniki i bagażniki, a jeżdżenie nimi jest dopuszczalne na wielu szlakach i ścieżkach (zależne od kraju, stanu, miasta pobytu). Wątpliwość dotyczące używania roweru elektrycznego możesz wyjaśnić w rozmowie z władzami lokalnymi.

Nowe rowery holenderskie elektryczne

Pewną korzyścią wynikają z użytku roweru elektrycznego jest komfort, owocujący z zachowania pełnego spoczynku w trakcie jazdy. Nowe rowery holenderskie elektryczne nie wymagają od nas włożenia wysiłku w pedałowanie, co sprawia, że są świetnym rozwiązaniem dla osób starszych, chorowitych lub z brakiem predyspozycji do wykonywania nadmiernego wysiłku (choroby typu astma). Jazda na rowerze elektrycznym jest wyjątkowo intuicyjna i każdy, kto potrafi jeździć na rowerze, od razu poczuje związek roweru elektrycznego z tym wymagającym od nas pedałowania.