zajęcia sportowe dla dzieci Poznań

Wakacje na sportowo – Postaw na zdrowy wypoczynek dziecka  

Dziś nasze dzieci mają wiele sprzętów zabierających im wiele wolnego czasu, który mogłyby spędzić na świeżym powietrzu. Chodzi chociażby o PlayStation, gry komputerowe i tak dalej. Zadbaj o to, żeby twoje dziecko w wakacje miało dużo ruchu. Pomocą mogą być zajęcia sportowe dla dzieci Poznań realizowane na półkoloniach. Więcej o nich w dalszej części artykułu.

Polskie dzieci się nie ruszają   

Twoje dziecko ma od 7 do 14 lat? Zatem wiesz, jak ciężko je zachęcić do ruchu, zabawy na świeżym powietrzu. Dzisiejsza młodzież woli spędzać czas z nosem w telefonie oglądając Tik Toka czy reelsy z Instagrama. Poza tym do wyboru mają wiele gier komputerowych, czy tych na PS’a. Tym sposobem siedzą zgarbione w szkole, autobusie i w domu. A tak naprawdę jedyny czas, kiedy ich oczy odpoczywają od urządzeń elektronicznych to kilka godzin snu. Jak to wpływa na ich zdrowie? Polskie dzieci tyją najszybciej w porównaniu z resztą Europy. Poza tym coraz więcej dzieci ma cukrzycę i inne schorzenia związane z otyłością, słabą kondycją i małą odpornością. Jak zachęcić dziecko do ruchu? Może warto je czasem zmusić?

półkolonie Poznań

Zajęcia sportowe dla dzieci Poznań w trakcie półkolonii  

Czy twoje dziecko lubi poznawać nowych ludzi? Prawdopodobnie nie, chyba, że jest ewenementem, który nie spędza wielu godzin w przeglądając social media. Dzisiejszy świat naprawdę ma wiele pułapek dla naszych pociech. Dlatego postaraj się, żeby w wakacje, gdy twoje dziecko będzie miało dużo wolnego czasu, chociaż część spędziło aktywnie i wśród rówieśników. Świetną opcją są półkolonie Poznań. Do wyboru jest wiele i to w każdym mieście. Niektórzy zapisują dzieci do szkółek pływackich, inni na półkolonie jeździeckie i tak dalej. Wielu organizatorów takich półkolonii planuje zajęcia sportowe dla dzieci Poznań – zarówno tych bardziej i mniej ruchliwych. Może warto przymusić swoją pociechę do wzięcia udziału w takich zajęciach? Żeby się w czymś rozsmakować, trzeba tego spróbować! Kto wie… może twoja pociecha rozbudzi w sobie miłość do gry w tenisa, squasha, siatkówkę lub inny sport?