Fizjoterapia Kraków

Fizjoterapia Kraków jako ważny element Twojego zdrowia

Aby ocenić stan zdrowia układu nerwowego udajemy się do lekarza neurologa. Wizyta u lekarza często wiąże się z niepotrzebnym stresem, który związany jest z tym, że nie wiemy jak przebiegają badania u danego lekarza specjalisty, a z drugiej strony – jesteśmy zbyt zaniepokojeni możliwością diagnozy, jaką możemy otrzymać. Bóle głowy, mięśni, zaburzenia chodu i czucia kończyn, drgawki i zaburzenia w obrębie aparatu mowy – to jedne z zaburzeń, które wskazują na konieczność umówienia się na wizytę u neurologa.

Bezbolesna ocena zdrowia układu nerwowego pacjenta

Częścią badania neurologicznego jest proste badanie układu nerwowego. Neurolog Kraków sprawdza różne rzeczy, poczynając od ogólnego stanu (budowa ciała, stan skóry, nawodnienie organizmu, odżywienie) aż po odruchy fizjologiczne. W badaniu podejmuje się kwestie sztywności mięśni; napięcia, jakie występuje w organizmie, odruchy u pacjenta oraz ogólne badanie czucia, które pacjenta dotyczy. Dodatkowe badania, które zleci neurolog z Krakowa mają za zadanie wykluczenie wątpliwości i ustalenie dodatkowych informacji o stanie zdrowia chorego.

Fizjoterapia z Krakowa… konieczność i niezbędne rozwiązanie, czy też jedna z możliwości szybkiego powrotu do zdrowia?
W naszych czasach zwiększyły się możliwości i zainteresowanie dyscypliną rehabilitacji, nazywaną rehabilitacją neurologiczną, której celem jest przywrócenie maksymalnej możliwej do osiągnięcia sprawności fizycznej i psychicznej pacjenta. Zaostrzenie się choroby często wymaga wdrożenia pomocy fizjoterapeuty z Krakowa, wprowadzonej po to, by umożliwić pacjentowi powrócenie do normalnego, codziennego trybu życia. Chorzy uczęszczający na terapie muszą od początku nabyć podstawowe umiejętności, którymi są np. poruszanie się, przenoszenie przedmiotów, kucanie i podnoszenie.

Neurolog Kraków

Fizjoterapia Kraków jest o tyle ważna, że pozwala ona ocenić możliwości ruchowe pacjenta, ale i ograniczenia – nakreśla więc realne cele terapeutyczne. Fizjoterapeuta nie każe wykonywać pajacyków osobie po ciężkim udarze, ale powiadomi ją, że pewne czynności ruchowe będą dla niej niemożliwe i lepiej od nich stronić, chcą zachować pełnię zdrowia. Pomoc fizjoterapeuty nie jest obowiązkowa – ale nie ma jednocześnie przeciwności, by z niej nie skorzystać (szczególnie wówczas, kiedy neurolog sam takową wizytę zleca). Towarzyszące chorobie powikłania często wymuszają u pacjenta zaangażowanie w swojej terapii i chęć współpracy z fizjoterapeutą. Daj więc sobie szansę, aby uwierzyć we własne możliwości ruchowe – nawet po ciężkiej chorobie warto spróbować swoich sił w fizjoterapii.