Jacuzzi

W co powinieneś się zaopatrzyć – w jacuzzi ogrodowe, czy też może w wannę z hydromasażem?

Czy myślałeś kiedyś o zakupie jacuzzi do swojego domu? Może lepiej byłoby przeznaczyć te pieniądze na wannę z hydromasażem? Jaka jest ich różnica?

Zalety kupna jacuzzi ogrodowego

Nowoczesne jacuzzi wyposażone są w muzykę i kolorowe światełka. Muzykoterapia w połączeniu z kolorowymi światłami obniża negatywne samopoczucie i wprawia w głęboki relaks użytkownika jacuzzi. Możliwość cieszenia się prywatnym jacuzzi daje nieporównywalną do ceny modelu przyjemność dla członków całej rodziny.

Wbudowany system uzdatniania wody zadba, by chlorowana wody nie podrażniła Twojej skóry. Nie musisz martwić się o zdrowie i stan własnej skóry, gdy sam zadbasz o wymianę wody w swoim jacuzzi. Resztę zrobi za Ciebie oprogramowanie, które zajmuje się dezynfekcją wody i jej filtracją.

Zalety stosowania wanien z hydromasażem

W przeciwieństwie do jacuzzi, wanna z hydromasażem nie posiada systemu filtrującego, co oznacza, że wodę należy uzupełniać i wymieniać przy każdym myciu. Wannę możemy natomiast wstawić bezproblemowo do łazienki i cieszyć się relaksującą kąpielą przy każdym wieczornym czy porannym myciu.

Wannę z hydromasażem możesz wykorzystać ponadto do pielęgnacji własnego ciała (brania kąpieli po dniu w pracy, mycia brudnych włosów). Producenci wielu wanien z wbudowanym hydromasażem pozwalają na korzystanie z kosmetyków do ciała w wyprodukowanych przez nich urządzeniach (należy jednak dokładnie przeczytać daną ofertę producenta, gdyż nie wszystkie proponują tego typu usługi).

Hydromasaż może być stosowany w rehabilitacji i fizykoterapii. Uśmierza ból, a oprócz wersji z ciepłą/ gorącą wodą, wanna wypełniona zimną wodą przynosi działanie przeciwbólowe, energetyzujące oraz ujędrniające. (Z hydromasażu mogą korzystać również kobiety w zaawansowanej ciąży!)

Wanna z hydromasażem

Jacuzzi łączą w sobie nowoczesność z tradycyjnym urokiem zacisza domowego. Idealna oferta dla tych, którzy przede wszystkim stawiają na komfort i wygodę, a jednocześnie lubią spędzać czas na zewnątrz, na świeżym, letnim powietrzu. Jacuzzi stale jest wypełnione wodą, trzeba stosować do niego odpowiednią chemię, by utrzymać warunki tam panujące w prawidłowym stanie. Wannie z hydromasażem natomiast dużo bliżej do klasycznej wanny, nawet pod względem wyglądu i nie wymaga od nas stosowania specyfików chemicznych, pozwalając się cieszyć kąpielą nie tylko w każdym sezonie, ale również przy każdym wieczornym czy porannym myciu ciała.

Oba produkty są warte rozpatrzenia – powinieneś zdecydować się na ten, który spełnia więcej Twoich indywidualnych wymagań.